Wallpaper* design awards 2019

Magazín Wallpaper*, zabývající se módou, designem, architekturou a životním stylem, zveřejnil nové číslo obsahující výsledky Wallpaper* design awards 2019, prestižního ocenění, které je udělováno každý rok a letos přináší už 15. ročník. Ten je rozdělen do dvou částí, ta první zahrnuje kategorie rozdělené podle magazínu wallpaper*, v druhé najdeme 11 prestižních ocenění zvolených mezinárodní porotou. Ta letošní se skládala z významných jmen jako je Paola Antonelli, která je kurátorkou architektury a designu v MoMA, architekt Bjarke Ingels ze studia BIG, Phillipe Malouin, designér roku 2018, a umělec Do Ho Suh.

Podívejme se na 10 ocenění udělených porotou, které oslavují ty nejpozoruhodnější místa, produkty, osobnosti a nové objevy.

Cenu Life-enhancer of the year získalo vám už možná dobře známe svítidlo Gople Lamp navržené dánským studiem BIG pro Artemide. Zasloužilo si jí hlavně svým inovativním přístupem k propojení potřeb člověka a prostředí kolem něj. Technologie RWB podporuje růst rostlin a poskytuje příjemné bílé světlo. Jednoduchá forma, posouvající díky novým technologiím hranice současného osvětlení dokazuje, že tomuto produktu cena skutečně patří! Prohlédnout si ho můžete i u nás v showroomu na adrese Myslíkova 9

Přímotop Astro od italského studia Nichetto, připomínající vesmírnou loď, získal ocenění Best Domestic Design. Kromě vytápění slouží i jako čistička vzduchu a dá se ovládat dálkově.

Francouzský designér Pierre Yovanovitch zase převzal pomyslné žezlo designéra roku za jeho novou sérii nábytku a další interiérové projekty.

Studio BIG je teď v oblasti designu a architektury opravdu známým jménem, a neuniklo jim ani další z ocenění, Best new restaurant. Kodaňská Noma, oceněná dvěma michelinskými hvězdami, má nový domov a to přímo u Kristiánie. Projekt „intimate garden village“ vyniká přírodním interiérem, který je útulný i minimalistický zároveň. Restaurace je známá svým znovuobjevením a interpretací nordické kuchyně.

Myšlenku propojení s přírodou podporuje i další zvolený produkt, oceněn jako Best new grooming product. Je jím deodorant na rostlinné bázi Myro, který lze doplňovat bez nutnosti zakoupení celého balení, šetří tak naší planetu a je rozhodně průkopníkem tohoto udržitelného konceptu ve své kategorii.

Ve světě architektury byly uděleny ještě další tři ocenění. Titul Best new public building získalo nedávno otevřené muzeum designu V&A Dundee od studia Kengo Kuma & Associates. Jeho geometrický vzhled je inspirovaný dramatickými tvary útesů ve Skotsku, kde se také nachází.

Cena Best new private house putovala zase k projektu „Nest“ Porkyho Hefera, známého svým experimentálním přístupem.

Hotel Healing Stay Kosmos v Jižní Koreji budí dojem, že jsme se ocitli v nějakém sci-fi filmu, bez velkého překvapení získal cenu Best new hotel. 

Miláno je město, které se v poslední době stále více mění, a díky novým projektům jako je Citylife Masterplan získalo ocenění Best City.

Poslední nezmíněnou oblastí zůstává svět módy, v němž byl oceněn Rick Owens v rámci best A/W18 women’s fashion collection a Salvatore Ferragamo za best A/W18 men’s fashion collection.

Rick Owens

 

Salvatore Ferragamo