Novinky z Euroluce exkluzivně na showroomu Artemide Prague Official Myslíkova 9

Na showroom Artemide Prague Official dorazily novinky, které byly představeny na milánském Salone del Mobile. Přijďte se na ně podívat!

Ipno  závěsné svítidlo s magickým efektem, průsvitné tělo formuje světlo s vysokou kontrolou, díky jeho jemné zakřivené geometrii. Uvnitř  ručně foukaného křišťálového skla je umístěna inovativní optická jednotka, která směruje a soustřeďuje světlo na spodní část skleněného objektu. Ipno kombinuje tradici a inovaci, výrobní know-how a optickou kompetenci v harmonickém tvaru.

Design Michele De Lucchi

 

Yanzi  činnost studia Neri & Hu je založena na neustálém výzkumu a touze pracovat na dynamické interakci detailu, materiálu, tvaru a světla, spíše než přizpůsobení se již zažitým vzorcům. Yanzi je lehkou kompozicí grafických prvků, v níž se prolíná tradice a inovace. Vyvážené konstrukce, větve či bidýlka, jsou oporou různým tvarům figur, které poskytují několik variací světla. Jedná se o ikonické vlaštovky s mosazným tělem, jejichž hlavou je bílá skleněná koule obklopující světlo, ať už volně v prostoru nebo uzavřená v kleci. Yanzi je otevřeným systémem ideálním pro vytváření kompozic, které dodají jakémukoliv prostoru elegantní, poetický nádech.

Design Neri & Hu

 

Eos je tvořeno z tenké tyče, která prochází kruhovým difuzorem a světelným tělem lampy. Řada integrovaných LED diod vytváří výrazný geometrický vzor, který se šíří směrem k okrajům a opticky ho tak odděluje na dvě části připomínající srpek měsíce. Zároveň pracuje s měkkým světlem odrážejícím se od stěny za ním.

Design Bernhardt & Vella

Emera následuje evoluci v LED osvětlení, nabízí jak pohyblivost, tak i vysoký světelný výkon. Přenosnost neznamená jen to, že lze dostat světlo tam, kde to dříve nebylo možné, ale také umožňuje nové smýšlení o tradičních světelných scenáriích. Nezávislost, vysoká kvalita a možnost ovládat světelné emise umocňují každodenní zážitek z osvětlení.

Design Ernesto Gismondi

Harry H je hybridním optickým zařízením, které představuje změnu paradigmatu v oblasti designu svítidel. Stejně jako u LED technologie bylo stěžejní navrhnout ho bez jakýchkoli předsudků spojených s použitím tradičních zdrojů. OLED technologie má velmi specifické vlastnosti, čímž se zcela liší od všech předchozích. Jedná se o interpretaci nejmodernější technologie v kombinaci s tradicí ručně foukaného skla. V rámci jemné geometrie skleněného difuzoru jsou umístěna dvě oddělená optická zařízení, která spolupracují k dosažení kvality světla vhodného pro vytváření různých scenérií, a také k zajištění nejlepšího výkonu. Spodní část obsahuje čtyři nastavitelné OLED panely, které mají po vypnutí zrcadlový povrch a reflektují tak své okolí i světlo vyzařované vrchním zdrojem LED.

Design Carlotta de Bevilacqua & Laura Pessoni