LIGHT+BUILDING 2018

SENSEable Village není jen pohou instalací vytvořenou pro Light&Building Michelem De Lucchim, architektem spolupracujícím s Artemide již více než 30 let, ale především jde o konkrétní odkaz na dlouhý výzkum v oblasti světel, který Artemide vede na cestě k světlům vyhovujícím všem lidským potřebám. Světlo stále více interaktivní , chytrá a všestranně použitelná pro soukromé i veřejné prostředí. Světlo, které se postupně začlenilo do sítě vztahů přesahující pouhé osvětlení, dává nový rozměr vztahům mezi světlem, člověkem, prostorem a prostředím.

Artemide jako autor vize „The Human Light“ následuje tuto cestu vytvářením nových generací produktů ukazujících design zaměřený na člověka, kde má světlo mnohem větší úlohu, než jsme zvyklí.

Dnes je posláním Artemide nejen navrhnout perfektní světlo pro každou příležitost, ale nabídnout také difitální nástroje a služby, který zajišťuje stále více sofistikované a flexibilní užívání.

Tímto způsobem nabízí značka balík odborných znalostí a možných aplikačních řešení pro sofistikované digitální protokoly a technologie implementovat v projektech vyvinutých v oboru osvětlení: interakce IoT, senzory, management Dali a DMX-RDM, software, Artemide App, Geo -LiFi, Li-Fi.

Nabízí platformu otevřených možností pro vytváření nových služeb, schopných rozvíjet se a integrovat s mnoha produkty a systémy v kolekci, aby společně vytvořily perfektní řešení osvětlení s inovativní interpretací interakce a služeb.

 

Inovace a výzkum, nové optoelektronické patenty vytvářejí výrobky, které spojují vysokou výrobní technologii se zkušenostmi v oblasti výroby.

Artemide představuje rostoucí škálu flexibilních systémů a nových generací produktů, které jsou výsledkem partnerství s mezinárodními architekty.

Spolupráce s velkými jmény z oblasti designu a architektury, jako jsou například studio BIG, Neri & Hu, Tapio Rosenius, Foster & Partners, Michele De Lucchi, Neil Poulton a CMR, byly doplněny novými významnými osobnostmi současného designu: třeba Gensler s kancelářským systémem řady Y nebo Mad architects s Pingtanem.

Studio Elementar Alejandro Aravena, vítěz Pritzkerovy ceny 2016, rozšiřuje řadu prestižních oceněných architektů navrhujících pro Artemide už na šest jmen: od Alda Rossiho až po Norman Foster, Jacques Herzog & Pierre de Meuron, Zaha Hadid a Jean Nouvel.

Představuje „O“, „pokus balancující jak požadavky přírodního prostředí, tak i požadavky města“ – dokonalý příklad toho, jak technologie v produktech Artemide uspokojuje potřeby etických a udržitelných hodnot ve všech oblastech.

Od bydlení až po pohostinství a pracovní prostředí, od soukromí až po veřejné prostory, až po městské prostory, kde dochází ke stále větší interakci mezi vnějšm a vnitřním prostředím, to je hlavním námětem „Artemide SENSEable Village“.

Společnost Artemide dlouhodobě pracuje na návrhu venkovního osvětlení koncipovaného tak, aby vyhovoval potřebám městských oblastí, s řešeními, která jsou nejen funkční, ale také interaktivní a energeticky šetrná, s cílem podpořit nový udržitelný a sociální rozměr pro město, ale i život v něm.

Manifest pro SENSEable Village – s podporou společnosti Deloitte – zahrnuje více různorodých hráčů, průmyslových a výzkumných organizací, včetně Istituto di Informatica e Telematica del CNR (Institute of Information Technology and Data Transmission of the Italian National Research Council) a univerzity v Padově.

Vyjadřuje hodnoty, charakteristiky nebo cíle, které představují ideální měřítko pro výzkumné práce zahájené při vývoji inovativních řešení v oblasti inteligentních měst a přinášejí tak lehké betonové projekty určené současným i budoucím městům pro vytváření systémů a služeb s vysokou přidanou hodnotou.