Lightborn – světlo se znovuzrodilo Artemide Showroom Official Myslíkova 9

Tisková zpráva, 1.10. 2016

Lightborn – světlo se znovuzrodilo

 

Praha – Provoz showroomu s designovými svítidly Artemide Lightborn se přestěhoval na novou adresu v samém centru Prahy 1 do Myslíkové ulice, číslo 9. Majitelé ani  koncept se nemění, nový showroom oživil historickou lékárnu z 19.století, která, ale již pár let nefungovala.  Mladí majitelé jsou plní elánu a odhodlání a do svého vysněného byznysu se vrhají s plným nasazením, ne však bezhlavě. Renomovaná italská značka totiž už sama o sobě otevírá novým podnikatelům dveře k úspěchu.

1. října 2016 se zde otevřel prostor s expozicí designových svítidel stále pod vedením firmy Lightborn. Sen o designovém obchodu byl od počátku založen na reálných představách, tvrdé práci, ale především zkušenostech a znalostech práce s designovými svítidly Artemide.

Na otázku, proč právě Artemide a čím jsou tato svítidla tak jedinečná, odpověděla Ing. Lýdia Hrabáková Bóžingová, jednatelka firmy Lightborn, takto:

„Svítidla, která jsme si pro naše podnikání vybrali a která budeme nabízet, se vyznačují hlavně svým inovativním provedením, prokazatelnou kvalitou a silným důrazem na design, který je výsledkem spolupráce Artemide s předními světovými designéry, umělci a architekty.“

Nutno dodat, že tato italská značka patří mezi tři nejuznávanější na světě.

Byla založena v roce 1959 v Itálii a již od počátku kladla velký důraz nejen na kvalitní design, ale také na vytváření nových směrů, aniž by kopírovala dobové trendy, na funkčnost, kvalitu provedení a použité materiály. Díky tomu mají svítidla Artemide i velmi dlouhou životnost, čehož si velice cení hlavně koncoví zákazníci.

Artemide vyrábí všechny druhy svítidel od nástěnných přes stolní a stojací lampy, až po svítidla závěsná. Nově také představujeme řadu Outdoor a Architectural, jako žádný jiný showroom v České republice.  Všechna však spojuje jeden původ – originální nápad, kterým každé z nich získává svoji duši. „Kupříkladu stolní lampa Tolomeo, design z roku 1987, je oblíbená dodnes a podle mne se jen tak vyrábět nepřestane“, poznamenala jednatelka k jednomu z geniálních výmyslů italského výrobce svítidel.

Artemide, také získalo několik významných ocenění jako Compasso d ́Oro, Reddot Design Award, Observeur du Design a další, některé z produktů Artemide jsou dokonce

zařazeny do stálé kolekce Muzea moderního umění v New Yorku, což jen podtrhuje jejich reputaci.

V současné době je značka Artemide synonymem pro design, inovaci a tzv. „Made in Italy“.

„Naší činností nebude pouze svítidla od světových designérů prodávat, ale také vypracovávat projekty osvětlení prostor.  Ať už soukromých či veřejných, včetně montáže koncových svítidel,“ upozornila jednatelka firmy Lightborn.

Uvedla také, že se společnost chystá se svými produkty prezentovat na výstavách týkajících se designu a bude také spolupracovat s architekty a developery.

Jako již tradičně se firma Lightborn představí letos v rámci  Designbloku – proslulý a veřejností oblíbený týden aktuálního designu a módy konaný v Praze  27.-31. října 2016.

Oficiální Otevírací party v úterý 18.10. od 18.00 do 22.00

Koktejl v rámci Designbloku ve čtvtek 27.10. od 16.00 do 19.00.

Přijďte se podívat na novinky firmy Artemide!

 

Kontakt:
Veronika Bóžingová – spolumajitelka 

veronika.bozingova@artemide-obchod.cz

www.artemide-obchod.cz

www.facebook.com/artemidePrague

www.pinterest.com/artemidepraha

twitter.com/artemideprague