Pocta Ettoru Sottsassovi 1917-2017

Projektem „A Tribute to Ettore Sottsass (1917-2017)“ Artemide oslavuje 100 let od narození Ettora Sottsasse a vzpomíná na pevné pouto s ním nejen v rámci profesionální spolupráce, ale také díky důležitému přátelství s Ernestem Gismondim, zakladatelem Artemide.

Tento projekt probíhá skrz několik iniciativ, v Milánském Triennale je to výstava „Ettore Sottsass. There is a Planet“, kurátorovaná Barbarou Radice, která trvá od 15. 9. 2017 do 11. 3. 2018, a zároveň i výstava „Ettore Sottsass: Design Radial“ v Metropolitním muzeu umění v New Yorku (21. 7. – 8.10.)

Artemide_lighting, oficiální účet Artemide na Instagramu, pravidelně milovníky designu zásobuje příběhy, fotografiemi a citacemi, které odhalují více z příběhu Artemide a tohoto ikonického architekta a designéra.

 

 

 

Mezi projekty, které se díky této spolupráci uskutečnily, patří například slavné lampy Callimaco a Pausania, které jsou nyní součástí Masters’ Piece collection by Artemide, zaměřující se na klasiky současného designu.

 

Callimaco

Hravá a přitom elegantní stojací lampa, kterou Ettore Sottsass navrhl již v roce 1982, byla přivedena do světa moderního osvětlení přidáním technologie LED a dotykovým stmívačem. Vyniká svou unikátností a splynutím indrustriálních prvků spolu s barevným kontrastním provedením.

 

Pausania

Re-edice slavné klasiky  z roku 1983 představuje inovativní technologii osvětlení a originální design: podstavec z černé pryskyřice se stínidlem v lahvově zelené barvě. Technologie byla přizpůsobena nárokům dnešního moderního osvětlení, které je ekologické a energeticky-úsporné. Mimo LED zdroj byla doplněna také o další funkci, kterou je nastavení chromatičnosti. Můžete si tak nastavit nejen intenzitu světla, ale také jeho barvu.

Pausanie je součástí stálých sbírek nejznámějších muzeí po celém světě, jedním z nich je třeba Moma v New Yorku.

 

 

Callimaco i Pausanii si můžete prohlédnout u nás na Showroomu v Myslíkova 9, Praha 1. Anebo zakoupit v eshopu přímo zde na webu.