Ernesto Gismondi a Artemide oceněni prestižní cenou Compasso d’Oro

Prestižní ocenění asociace ADI bylo uděleno zakladateli společnosti, kterou sám 59 let vedl a zároveň se podílel na jejím vývoji v oblasti designu, a to například návrhem svítidla Discovery, inovativního závěsného osvětlení, které také získalo cenu Compasso d’Oro 2018.

Cena Compasso d’Oro za celoživotní kariéru – Ernesto Gismondi

 

„Letecký inženýr, univerzitní profesor a podnikatel, zkrátka muž mnoha talentů. Zakladatel společnosti Artemide se vždy snažil zdůrazňovat proces vytváření v podobě výrazných prvků a během jeho dlouhé kariérní cesty se snažil neustále prosazovat a dále rozvíjet spolupráci v národní i mezinárodní oblasti designu. 

Je skvělým příkladem toho, jak může být design strategickým nástrojem pro kulturní a hospodářský růst, vždy dbal na to, aby šel italský design příkladem, a to na mezinárodní úrovni. „

Cena Compasso d’Oro – Discovery Suspension

 

„V nečinném stavu vidíme útlý kovový prstenec tiše opisující prázdnotu v prostoru. Po zapnutí se náhle zalévá světlem a stává se světelným diskem, překvapení je jednou z hlavních esencí tohoto produktu“ 

Discovery je úplně nenápadným objektem do té chvíle, než je zapnuto. Vytváří příjemné osvětlení vhodné i do pracovních místností. Prezentováno bylo už v roce 2015 v závěsné verzi, o rok pozěji ve verzi nástěnné. Dnes je závěsné světlo dostupné i ve třech různých rozměrech.

Svítidlo je schopno interakce s okolním prostředím, rámování perspektiv, hlavních prvků či detailů, díky úplné transparentnosti při vypnutém stavu. Je nečekaným řešením perfektně splňujícím hned několik požadavků najednou. Discovery přetváří technické inovace do formy emotivního osvětlení.

Svítidlo DISCOVERY je k vidění na showroomu Myslíkova 9!