Artemide získává prestižní ocenění Red Dot Award 2017

Artemide získává za svůj inovativní přítup a estetickou hodnotu produktů další ocenění Red Dot Award, jedno z nejdůležitějších mezinárodních ocenění v oblasti designu.

Oceněno bylo pět produktů.

V kategorii Best of the best to bylo svítidlo Ameluna, vytvořené ve spolupráci s Mercedes-Benz Style a také Alphabet of Light, projekt, za kterým stojí dánské studio BIG. Svítidlo Discovery, vytvořené Ernestem Gismondim,  Olmo od Giulia Iacchetiho a Les Danseuses z dílny Atelier Oï zase zvítězilo v kategorii High Design Quality.

Red Dot: Best of the Best

Ameluna – Artemide a Mercedes-Benz spojili své síly, aby vytvořili projekt, který kombinuje krásu a inteligenci v čisté, transparentní formě.

 

Alphabet of Light – navržené dánským architektonickým studiem BIG – Bjarke Ingels Group, je modulárním systémem světelných prvků, které spolu vytváří nový světelný font. Několik základních modulů umožňuje vytvářet světlo slovy a symboly

.

 

Red Dot: High Design Quality

Discovery od designéra Ernesta Gismondiho  vyniká jednoduchou geometrií: lehký profil skrývající pás LED zdrojů, který vyzařuje světlo do průhledného povrchu PMMA. Discovery je prvkem, který nenarušuje prostředí, zdá se téměř nepřítomným a svůj objem získává až když se zaplní světlem.

 

Olmo z dílny Giulia Iacchettiho je založené na kombinaci jednoduchých optických a mechanických komponentů. Systém, který se rozvíjí volně a nepředvídatelně, přizpůsobujíc se prostoru.

 

Les Danseuses navržené studiem Atelier Oï  je závěsnou lampou inspirovanou tancem, využívá harmonický pohyb látky, která si pohrává s odporem vzduchu.