Artemide součástí London Design Festival

V rámci London Design Festival prezentoval londýnský showroom Artemide nové kolekce, výsledky spolupráce s těmi nejdůležitějšími architektonickými studii z celého světa a výzkumu nových technologií.

Artemide interpretuje řadu kulturních úhlů pohledu na design osvětlení a stále více se zaměřuje na spolupráci s nejúspěšnějšími současnými designéry. Vznikají nejen významné nové spolupráce, jako ta s Elemental studio Alejandra Araveny, ale také stálá partnerství, například se studiem BIG, Neri&Hu nebo Foster+Partners. S těmito špičkovými studii měnícími panorama současné architektury vznikají projekty posouvající hranici vnímání moderního osvětlení.

Po úspěšné kolaboraci s BIG (Bjarke Ingels Group) pokračuje ve vývoji systému Alphabet of Light, koncipovaného pro flexibilní a pohodlné osvětlení prostorů a také lampy Gople, která bere inspiraci z přírody a sleduje lidské vnímání. Lampa Gople je perfektním prolnutím nejnovějších technologií s tisíciletou tradicí, kde se umění benátského foukaného skla propojuje s moderní technologii RWB. Flexibilně se přizpůsbuje vývoji standardních světelných zdrojů.

I když byla představená teprve na posledním Light & Building, osvětluje již řadu prostorů včetně nového projektu studia BIG v New Yorku, základní školu pro WeGrow.

 

Svítidla Yanzi a nh spojují jedinečné know-how společnosti Artemide v řešení osvětlení s neotřelými myšlenkami Lyndona Neriho a Rossany Hu. Je to syntéza tradice a inovace, plody dynamické interakce zkušeností, detailů, materiálu, formy a světla. Dvě rodiny lamp, Yanzi a nh, dostupné v mnoha verzích, jsou flexibilní pro nespočet různých řešení osvětlení v prostoru.

       

Spolupráce s Foster + Partners je dokonalým svědectvím o rozmanitosti produktů Artemide pro nejrůznější oblasti použití: vysoce výkonné osvětlení, které je zároveň expresivní a schopné zapůsobit nejen svým fyzickým vzhledem, ale i světlem, které vyzařuje. Orsa je elegantní závěsné svítidlo s modulární inteligencí, navržené tak, aby se mohlo přizpůsobit jakémukoliv řešení interiéru. Toto flexibilní světlo tak dává vzniknout nebývalým projektům, jakým je například impozantní lustr vytvořený pro Národní banku Kuvajtu.

Hoy je funkční systém osvětlení navržený pro systém infrastruktury Node vyvinutý společností Foster + Partners ve spolupráci s firmou Price Industries, skládající se z řady reflektorů a lineárních prvků, vhodných pro různé typy prostorů náročných na světlo.

Ve svém showroomu v Londýně představuje Artemide velkou škálu nejrůznějších řešení pro soukromé i veřejné prostory, pro život i práci, jako je například svítidlo Discovery Ernesta Gismondiho, které v červnu získalo prestižní cenu Compasso D’Oro nebo kolekce Calipso Neila Poultona. Artemide vyvíjí nejen světla vhodná pro všechna možná prostředí, ale také nabízí platformy pro co nejotevřenější možnosti použití, které jsou schopné spojit se s ostatními produkty a systémy a vytvořit tak perfektní řešení osvětlení.