Artemide a Salone del Mobile 2018

I na letošním Salone del mobile v Miláně vzniklo několik instalací ve spolupráci s Artemide. Přinášíme vám přehled všech míst, kde jste mohli na naše svítidla narazit. 

FIFTH RING 

Světelný prstenec odrážející se na hladině vody jste mohli spatřit v atriu budovy ze 16. století na Corso Venezia. 

Projekt byl zrealizován čínským studiem Mad Architects spolu se značkou Audi. Myšlenkou bylo vytvořit prostor plný emocí, s hlavním konceptem intuice v centru dění. Kruhové svítidlo od značky Artemide (kruh jako symbol dokonalosti je zároveň součástí loga Audi) společně s čtvercovým atriem, v kterém byla instalace umístěna, znázorňují neustálou snahu o dokonalost, které ale nelze dosáhnout. Přístup, který je zároveň klíčem k pokroku. Návštěvníci se ocitli ve futuristickém prostoru osvíceném měkkým odrazem světelného kruhu na vodní hladině, symbolickým pátým pátým kruhem pojícím se se čtyřmi kruhy loga Audi. Přináší s sebou inovaci a nádech budoucnosti. Tento dialog je metaforou pro vztah mezi člověkem a živly, znázorněn měnícími se odrazy na hladině a zapojením měnící se oblohy, která se také stává důležitým prvkem v prostoru. Koncept byl podpořen speciálně navrženým zvukem řídícím se algoritmem. Projekt inspirován samotným DNA značky Audi, kde se vize spojuje s technologickou evolucí, zároveň představil prototyp vozu Aicon, který dává zcela nový význam představě luxusu budoucnosti. 

DISCOVERY – ERNESTO GISMONDI

Speciální instalaci tohoto svítidla jste si mohli prohlédnout třeba v milánském showroomu Artemide.

„K jeho vytvoření bylo jsme se obrátili na  výrobce jízdních kol, abychom mohli dosáhnout velmi lehké hliníkové konstrukce a téměř neviditelného světla,“ říká Ernesto Gismondi při popisu procesu navrhování svítidla, které nenarušuje okolní prostor. Prakticky transparetní, až při zapnutí se zaplní světelnou plochou. Ultralehký hliníkový rám ukrývá LED pásku, vyzařující světlo do trasparentního PMMA povrhu. Přímé a nepřímé emise produkují jednotné světlo. Tento jedinečný efekt je umožněn díky sotva postřehnutelné textuře s mikro-rytinami.  Jejich poloha je důmyslně naplánována tak, aby poskytovaly stálé světlo po celém povrchu.

 

LIVING NATURE

Tato instalace byla vytvořena k podpoře myšlenky udržitelného designu v interiérových prostorech. Zobrazuje možnosti budování vztahu mezi člověkem a přírodou podmanivou, emotivní expozicí, která vstupuje do debaty o hodnotách udržitelného života.

Téma jde ruku v ruce s hodnotami Artemide a světlem, které je lidské a zároveň zodpovědné. Světla Artemide doprovázely návštěvníky instalace skrz čtyři roční období. V každé části byla tato myšlenka reprezentována i skrz světlo čtyř různých řad produktů Artemide.

Zimou provázela bílá skleněná stínidla světla Dioscuri, průhledné svítidlo Reeds připomínající rostlinu skvěle zapadalo do jarní zóny, Walking Focus dotvářelo atmosféru zimního období a jasné barvy svítidla Diamante evokovaly letní náladu. Dohromady vytvořily nezapomenutelný zážitek.