Artemide na 16. mezinárodním bienále architektury v Benátkách

Artemide pokračuje ve spolupráci s Benátským bienále zahájené v roce 2015, aby podpořila jednu z nejprestižnějších italských a mezinárodních kulturních institucí v prosazování nových vizí umění a architektury.
Výstava s titulem „Freespace“ kurátorek Yvonne Farrell a Shelley McNamara vypráví příběh velkorysosti a lidskosti architektury v každém kontextu, v respektu k přírodním a umělým zdrojům, svobodě sdílet a zapojovat lidi do života těchto prostor.
Společnosti Artemide vždy záleželo na vytváření zodpovědného světla, a to nejen v zaměření na individuální uživatele, ale také při podpoře nového udržitelného a společenského rozměru pro kolektivní a městské prostory prostřednictvím stále inteligentnějšího a interaktivnějšího světla schopného nových možností propojení a sdílení dat prostřednictvím inovativní energetické infrastruktury.
Dnes tato cesta otevírá nové možnosti pro interakce mezi člověkem, prostorem a světlem, v němž se technologická inovace a sociologická reflexe řídí novou interpretací světla. Projekt následuje vizi budoucnosti, vyvíjí řešení schopná zlepšit kvalitu života v prostorách, ve kterých žijeme, a které se stanou místem pro život budoucích generací.
Společnost Artemide přivítá návštěvníky projektem Solar Tree 2.0, jedním z počinů vyvinutých pro otevření dialogu se Smart Cities, inteligentní a nejnovější generační platformou schopnou vytvořit osobní spojení s jednotlivým uživatelem nebo městskou sítí pro sdílení dat a energie.

Artemide se podílí nejen jako sponzor, ale také prostřednictvím světelných projektů, které umocňují zážitky návštěvníků během výstavy, v interiéru i exteriéru.

Odbornost, emocionální dopad, estetická a inovativní hodnota světla se promítá v projektech osvětlení, které dokonale splynou s prostorem a přírodou.

Schopnost Artemide přizpůsobit světlo na míru je také vidět ve výstavních prostorách dvou speciálních projektů Bienále architektury 2018: pavilonu aplikovaných umění v budově zbrojnice Arsenale vytvořeným ve spolupráci s Victoria and Albert Museum v Londýně a instalací architektů Samia Rintaly a Dagura Eggertssona v pavilonu Forte Marghera v Mestre.

V prvním případě je to kruhová verze osvětlení Alphabet of light, které je inovativním patentovaným systémem navrženým studiem BIG, hodí se perfektně při provázení návštěvníků výstavou.

 

 

V instalaci společnosti Forte Marghera jsou to naopak integrované profesionální projektory Ego Spot, které zůstávají skryté, a dají tak vyniknout pouze výslednému světelnému efektu.