Artemide – firma s tradicí a pevnými hodnotami

Moderní svítidla, jedinečnost, kvalita a styl, světoví designéři, filosofie „Lidského světla“ – to vše jsou indicie, které sjednocují jedno jméno – italskou značku Artemide – předního světového výrobce designových svítidel. Unikátní produkty této značky jsou nyní nově prezentovány v inovativním showroomu na Praze 1 Myslíkova 9.

Artemide Group, italská firma se sídlem v Pregnana Milanese, je jedním ze světových lídrů v odvětví bytového osvětlení. Provozuje přes 24 spřízněných společností, její distribuční síť zahrnuje téměř 60 showroomů ve významných městech celého světa a produkty Artemide jsou distribuovány celkem do 83 států.

Se svými svítidly začala Artemide na trhu zářit v roce 1960 v čele s prezidentem společnosti Ernestem Gismondi.

Klíčovým faktorem pro úspěch podniku byly vždy vynikající výsledky v oblasti provedení výrobků. Používání inovativních zdrojů osvětlení a ekologicky kompatibilních a udržitelných materiálů, hluboce zakořeněná oddanost designu, výzkum a testování, technologie a inovace – to jsou hodnoty, kterými se Artemide vymezuje, a představují i hlavní myšlenku, na které jsou produkty stavěny. Všechny výrobky procházejí také samozřejmě přísným systémem kontroly kvality, ale především z nich vyzařuje silné úsilí o štěstí a spokojenost zákazníka.

Produkty, kterými Artemide nejvýznamněji přispěla do historie designu, jsou Eclisse z roku 1967 (Vico Magistretti), Tolomeo z roku 1989 (Michele De Lucchi and Giancarlo Fassina) a Pipe z roku 2004 (Herzog & De Meuron), všechny vystavované na udělování cen Compasso d’Oro.

V roce 1994 dále Artemide obdržela na Compaso D’oro ocenění „Career Award“ a v roce 1997 „European Design Prize“.

V současné době je značka Artemide synonymem pro design, inovaci a tzv. „Made in Italy“.

U nás jsou svítidla Artemide k vidění v nově otevřeném showroomu na Praze 1 (Myslíkova 9) v budově s historickým portálem z 19. Století. Je zde k dispozici veškerý sortiment Artemide svítidel od nástěnných, přisazených svítidel, přes stolní a stojací lampy, až po svítidla závěsná.

Showroom nabízí kromě prodeje jednotlivých kusů osvětlení i kompletní řešení osvětlení interiérů od projektu, přípravy až po konečnou instalaci.

„Naši klienti hledají inovace ne kvůli inovacím samotným.
Naším cílem je vytvořit něco, co uspokojí ty nejžádanější potřeby“.
(Ernesto Gismond)

alfa

 

 

Alfa – první lampa vyslala světlo do světa v roce 1960; design Sergio Mazza

 

 

 

eclisse

 

 

Eclisse – lampa oceněna na Compasso d’Oro v roce 1967; design Vico Magistretti

 

 

 

tolomeo

 

 

Tolomeo – lampa oceněna na Compasso d’Oro v roce 1989; design Michele de Lucchi a Giancarlo Fassina

 

 

 

Bez názvu-3„The Human Light“ – 1996 – tzv. lidské světlo je projevem, který identifikuje vizi firmy: světlo ve službě člověku a jeho potřebám; projekt patentovaný jako „Metamorfosi“ je na světě

 

pipe

 

 

Pipelampa oceněna na Compasso d’Oro v roce 2004; design Herzog & De Meuron

 

 

 

Bez názvu-4

 

V roce 2006 Artemide otevírá nové hranice na poli osvětlení: je představena nová linie „My White Light“ (mé bílé světlo)

 

copernico

 

 

Copernico sospensione – lampa oceněna na Red Dot Design v roce 2011; design Carlotta de Bevilacqua – Paolo Dell´Elce

 

 

 

Zdroje: www.artemide.com