Alphabet of light – Studio BIG – Bjarke Ingels group

Alphabet of light je novou řečí světla. U této kolekce nejde jen o pouhý design, ale hlavně o silnou myšlenku – použití světla v čisté, neomezené komunikaci.

Studio BIG – Bjarke Ingels group se zaměřilo na základní geometrii, aby navrhlo nové písmo, které následně vytvořilo řeč světla, abecedu k vyjádření myšlenek, nástroj pro dotváření prostorů.

Základní moduly, rovné či zakřivené, se striktními geometrickými proporci, umožňují kombinaci jednotlivých částí k vytvoření nespočtu světelných konstrukcí, od jednoduchých až po ty komplikovanější. Jedná se o základní princip, který vytváří celý flexibilní systém.

Pár základních modulů lze spojit s klouby a vytvořit tak individuální písmena nové grafické abecedy. Také umožňují vznik jednoduchých, lineárních či složitějších prvků, k vytvoření světelné atmosféry v místnosti pomocí celých slov či grafických symbolů.

Tento koncept je kombinován s optoelektronickými dovednostmi Artemide k dosažení inovativního výrobního procesu a produkce příjemného světla. Složitá technologie se promítá do čistých prvků, zůstává však skrytá.

Propojení je jednoduché a poskytuje maximální svobodu při řešení kompozice a konfigurace. Tenké hliníkové jádro nese dva LED pásy, které vyzařují světlo na opačných stranách. Kalibrace hodnot propustnosti a odrazivosti materiálů, kombinovaná s geometrií vnitřního a vnějšího povrchu, zajišťuje rovnoměrnou distribuci a rozptyl světla, aniž by ho komplexnost vnitřního systému jakkoliv ovlivňovala.

Vyzařované světlo je příjemné, rozptýlené a bez stínů. Zároveň je svítivost vysoká a díky minimální absorbcí materiálů nedochází ke zbytečné ztrátě.

 

 

Následující produkty jsou k vidění na showroomu Myslíkova 9

ALPHABET OF LIGHT CIRCULAR